Jeżeli denerwujesz się na podwyżki opłat benzyny, być może raczysz zainteresować się tym tematem, iż istnieje alternatywny sposób na tankowanie wozu, który jest poprawniejszy dla otoczenia, dla silnika oraz dla budżetu, albowiem kosztuje około połowy cena benzyny oraz oleju napędowego.

Chodzi o gaz. W obliczu tych sporych atutów nasuwa się zapytanie, czy de facto należałoby przebudować pojazd pod tym kątem? Zerknijmy!

Przerobienie auta na gaz – zalety
Nadrzędną zaletą konwersji auta jest redukcja kosztów paliwa, jaką wolno obniżyć o około 40%. Wypływa to z faktu, że LPG podlega o wiele niższemu zużyciu paliwa aniżeli benzyna i olej napędowy i choć jest mniej wydajny (około 15% do 20%) – redukcja kosztów z nawiązką to rekompensuje.

Warsztat samochodowy Kraków

Jeżeli przerobisz samochód, będziesz posiadać prawo do obniżenia podatku drogowego, bo państwo sprzyja takim rozwiązaniom, z racji tego, iż gaz paliwo spalające się w sposób czystszy. Spalając się wytwarza mniej cząstek stałych, a wobec tego może faktycznie przedłużyć witalność dużej grupy silników.

Co więcej wozy napędzane LPG wydzielają:
•    14% mniej emisji CO2 aniżeli auta benzynowe,
•    10% mniej niż silniki diesla,
•    wytwarzają 50% mniej tlenków azotu aniżeli benzyna,
•    wytwarzają 20% mniej tlenków azotu niż olej napędowy.

Jak wobec tego widać są w istocie dużo lepsze dla otoczenia. Tym bardziej, jeżeli podróżujesz jednym z mniej oszczędnych samochodów, spostrzegasz dziś wyraźnie, że zdecydowanie warto rozważyć konwersję wehikułu na gaz. Te wszelkie wyżej wymienione dowody przemawiają za tym w bezceremonialny sposób.