Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najbardziej popularny typ gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące oraz nie jest drogie. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na włoskie makarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście smakują mniej znane dania obiadowe takie jak tortellini, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za smaczną restauracją włoską należy zwrócić uwagę na kilka elementów: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w karcie znajdują się też nie tak znane włoskie dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to duża wielość smaków oraz potrawy z różnych części kraju. W mistrzowskiej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia nie jest trudna, ale to wcale nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Wykwintne wina z Włoch

Żadna knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać trunków. Kolacja w klimacie włoskim koniecznie powinien obejmować też wino. Kieliszek czerwonego wina to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa Najbardziej typowe wina włoskie to toskańskie bolgheri, lombardyjskie oltrepo pavese i pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę ma być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać bogatą kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę poznać indywidualność włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto wybrać się do restauracji, która jest w stanie przyrządzić nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film