Świetna kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Wśród wielu opcji, jakie daje kuchnia z Europy na wyjątkową uwagę zasługuje kuchnia włoska. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to różnorodność aromatów, kolorów i duża porcja zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Polakom kuchnia włoska, łączy się głównie z makaronem i pizzą i ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe włoskie dania

Pasty są bazą włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają pasty w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dodać do tej potrawy. bianca restauracja kraków Ryby, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, powodują, że pasty nie mogą się znudzić.

Kolejnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska to cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również risotto, gnocchi, minestrone oraz liczne desery – takich jak granita czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film