Jeżeli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są nadzwyczaj obfite i niejednokrotnie zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie trochę, aby odkryć, że są w samej rzeczy smaczne i warte paru kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi towarami jakie jedzą na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbacha.

restauracje Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zachwycającego chleba oraz apetycznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o oryginalne smaki, niekiedy nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w schematycznej lokalnej kuchni?

restaurants main market square krakow

W najwyższym stopniu tuzinkowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej też odkryć w istocie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu ciągle się zmienia, pod wpływem rozmaitych, czasami egzotycznych potraw.
•    Prócz sztampowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smaczna i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw oraz perfekcyjne polskie napoje i weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.